Напевно кожен з нас, незалежно від роду діяльності, відчував на собі так звану творчу кризу. Особливо зараз, коли градусник показує далеко за +30, дуже складно змусити себе робити що-небудь продуктивне. А особливо якщо це стосується творчості. Але навіть якщо здається, що всі креативні сили залишили, не варто відразу ж зневірятися.

Немає нічого гіршого для фотографа, ніж камера, що пилиться на полиці. Іноді буває, що ідея є, але змусити її реалізувати просто неможливо. А іноді з’являються думки:

-навіщо мені це треба? все одно нічого не вийде…

Насправді такі питання ставлять собі навіть найкращі фотографи, найбільші майстри, найбільші художники. Головне, не давати їм погасити в собі ту саму зірку творчості, яка одного разу спалахнула. Але як це зробити?

Один із найкращих варіантів повернути інтерес до фотографії, це спробувати щось, чого раніше не робили. Обожнюєте портрети? Спробуйте знімати краєвиди чи натюрморти. Чи любите чорно-білі знімки? Чому б не поекспериментувати із кольором? Ненавидите селфі? Спробуйте зробити таке, щоб Вам сподобалося.

Можливості практично безмежні. Навіть якщо Ви не професійний фотограф, навіть якщо у вас і камери немає. Візьміть телефон і, не виходячи з дому, спробуйте сфотографувати банальну річ під новим цікавим кутом, і Ви будете здивовані. Після тижня такої «розминки» креативності Ви гарантовано відчуєте нові творчі сили.

Але не варто зупинятися на цьому. Тепер можна спробувати розвинути у собі, мабуть, найважливішу якість будь-якого митця — дисципліну.

Для цього дуже добре допомагають різноманітні челенджі, тобто виклики самому собі.

Ми можемо запропонувати такі:

  • Протягом тижня кожен день знімати тільки об’єкти одного кольору
  • Повторити 10 робіт улюбленого фотографа настільки близько, наскільки можливо
  • Зняти каталог улюблених страв та напоїв, начебто для меню дорогого ресторану
  • Щодня протягом місяця робити по селфі, і жодного разу не повторитися
  • Сфотографувати 5 локацій у різний час доби
  • Щодня робити знімки під голландським кутом

Все запропоноване вище можна міняти як Вам хочеться, правил немає.

Виконавши один або кілька, або навіть усі челенджі, Ви не тільки відчуєте наплив креативних сил, але так само відкриєте для себе щось несподіване і нове у фотографії.

Головне ніколи не зупинятися у творчих пошуках, і не давати жодним кризам відібрати у вас бажання творити. Пам’ятайте, за креативність іноді потрібно боротися, але воно того варте.

Читайте також
Віртуальний знімальний майданчик та майбутнє кінематографу