Часто трапляється, коли фототехніка, світло, фон, образ моделі – все ідеально, а знімки виходять нудними та сірими. А буває, коли фотографуєшся на мильницю і фото виходять цікавими та живими. Вся справа у вдалому виборі поз та ракурсу фотозйомки. Чим більше у вашому запасі буде вдалих позицій, тим більша ймовірність, що знімки вийдуть ефектними, художніми та красивими.
Пози для фотографування необхідно знати як фотографу, так і моделі. Завдання моделі перед фотосесією – продумати свій образ. Якою вона хоче себе бачити на знімках — романтичною, сексуальною, скромною, відчайдушною. Які риси свого характеру хоче висловити на фотографії. Існують загальні помилки, які спочатку роблять практично всі моделі. Щоб уникнути грубих помилок і не втрачати час, скористайтеся порадами, наведеними нижче.
Обличчя. Очі. Погляд.
На зйомці модель повинна якнайменше дивитися в об’єктив камери. Погляд слід спрямувати будь-куди, тільки не в об’єктив. Коли ви відводите погляд від камери, фокусуйте його на будь-якій точці чи предметі. Тоді на знімку погляд буде осмисленим, а не порожнім.
Якщо ви дивитеся в об’єктив, головним на фотографії будуть очі. На другому плані залишаться фігура, макіяж, зачіска, одяг та антураж. І тут важливо, щоб очі висловлювали емоцію, відповідну образу. І ось тут не бійтеся експериментувати. Грайте із мімікою. Зображуйте на обличчі різні емоції: радість, агресивність, крик, щастя, здивування, смуток, хитрість, переляк, пристрасть. Як тільки ваше обличчя почне працювати, ваше тіло почне приймати потрібні пози. Щоб не втомилися очі, закривайте їх на секунду безпосередньо перед знімком і відкривайте за сигналом фотографа під час знімка.
Рот.
Скований рот і жорсткі губи на фотографії роблять обличчя затисненим і злим. Слід розслабити губи і трохи відкрити рот, при цьому важливо не переборщити. Таким чином обличчя на фото виходить чуттєвішим і природнішим.
Живіт.
Не забувайте стежити за животом. Знову ж таки не слід його втягувати так, щоб були видні ребра. Злегка втягнути і трохи напружити.
Підборіддя. Шия.
При повороті голови намагайтеся, щоб на шиї не було складок. Вибирайте такий ракурс, коли поява зморшок та складок мінімальна. Під час зйомки не відкидайте голову назад, якщо ви не фотографуєтеся у профіль.
Кисті. Долоні.
Слідкуйте за кистями та зап’ястями рук. Вони мають бути розслаблені. Долоні у профіль, розгорнуті в кадр тильною стороною, на фото виглядатимуть як «екскаваторні ковші». Навіть якщо у вас маленькі та витончені долоні. Розвертайте долоні та кисті, так щоб мізинці були першими до об’єктиву.
Пальці.
Слідкуйте за пальцями. Особливо якщо ви тримаєте предмети. Пальці мають бути ніжними та м’якими, максимально зібраними. Стежте за мізинцем! Який так і норовить відстовбурчитися. Такий мізинець виглядає у кадрі, як стороннє тіло.
Лікті. Коліна.
Не спрямовуйте лікті та коліна вперед. На фотографії це виглядатиме некрасиво. Вони мають бути розгорнуті від об’єктива камери.
Плечі.
Не перекошуйте плечі. Не піднімайте найближче до об’єктиву плече і не ховайте підборіддя за нього.
Постава. Спина. Поперек.
Намагайтеся не горбитися на знімках тільки якщо цього не передбачає образ. Якщо ви фотографуєтеся у профіль, красива постава і м’які плавні лінії спини, виглядають на знімку дуже красиво та жіночно. Випрямляйтеся і тягніться вгору, в цьому випадку не тільки спина, але і ваші груди та інші принади будуть у самому виграшному положенні. Таз спрямований наперед гарний тільки для деяких поз. У більшості випадків у попереку завжди повинен бути прогин.
Слухати фотографа.
Важливо на фотосесії прислухатися до всіх зауважень та прохань, які каже фотограф. Саме він дивиться в об’єктив фотокамери та бачить усі дефекти. Що потрібно виправити і що змінити. Якщо ви довірятимете фотографу, ваші знімки будуть гарантовано якісними та цікавими. Не заощаджуйте на фотосесії. Звертайтеся за послугами лише до професійних фотографів. Декілька професійних і художніх знімків з лишком перекриють цілий фотоальбом посередніх фотографій.
Пози.
Насамперед на фотографії потрібно бути природним. Велика помилка – заморожені пози. Бажано вибирати пози, що продовжують рух. При цьому не потрібно нікуди бігти та активно рухатися. Достатньо використовувати деякі прийоми безпосередньо під час знімка. Наприклад, зробити глибокий вдих і потягнутися вгору. Дихання на фото дуже важливий момент. Не стійте в позі довше 4 секунд, інакше на знімку виглядатимете як статуя. Ви можете стати в можливу позу і під час зйомки зробити легкий рух вперед, назад або вбік, знову ж таки на вдиху.
Намагайтеся під час фотозйомки не стояти просто так, задійте одяг, зачіску, макіяж. Пограйтеся з волоссям, аксесуарами, одягом. Інколи найнезграбніші з боку пози виглядають дуже ефектно. Часто щоб досягти хорошого знімку, ваші пози будуть доставляти вам дискомфорт. Як уже говорилося. Перед знімком розслабте позу і за кілька секунд прийміть максимально правильне положення. Таким чином, ви не втомитеся, а пози для фотосесії будуть не застиглими.